Seminarium

Effektivisera arbetsprocesser med AI/Chat GPT som assistent

Välkommen till en halvdags workshop som visar hur AI kan användas både som assistent och som en del i produkter och tjänster.

Förmiddagen, som arrangeras inom ramen för DigIT Hub, varvas med föreläsning, praktiska övningar och fördjupning med fokus på hur AI skapar nytta i vardagen. Johan Salo, specialistkonsult inom AI-innovation, produktdesign och digital transformation guidar dig genom föreläsningar och praktiska övningar. Tillsammans kommer vi att utforska hur AI kan användas för att effektivisera arbetsprocesser, stärka förtroendet för tekniken samt visa hur AI kan användas för att skapa nya produkter och tjänster inom tillverkningsindustrin.

Plats: Ryds Gästgiveri, Storgatan 4, Ryd Datum: 11 september Tid: kl 8:00-12:00

Målgrupp: Medarbetare på alla nivåer inom tillverkningsföretag – från operatörer och ingenjörer till produktionsledning och företagsledning.

Till mer information och anmälan >>

Eventet arrangeras som en del i DigIT Hub ett initiativ med stöd från EU. Seminariet är kostnadsfritt för er som företag men ni behöver signera ett intyg om försumbart stöd (De minimis).

Datum/tid
2025-09-11
11 september 2025 kl. 8-12
Plats
Ryds Gästgiveri, Ryd Hitta hit